Sookoll Kalli, Modris ja kadunud rabapüü

Piret Pungas-Kohv

Eestimaa Looduse Fondi keskkonnateadlikkuse eksperdi ja geograafi Piret Pungas-Kohvi kirjutatud ning kunstnik Triinu Sarve illustratsioonidega raamat “Sookoll Kalli, Modris ja kadunud rabapüü” räägib kahe sookolli, Kalli ja Modrise ning nende sõprade seikluste kaudu Eesti soode käekäigust, põimides lugudesse ka mitmeid pärimuslugusid.

Lugu saab alguse raamatukogus, mis on suletud ja Unustus asub raamatutes elavaid tegelasi nahka pistma. Kallile see plaan ei istu ning tal on suur usk sellesse, et rabapüü võiks aidata tal minevikku meelde tuletada, mis omakorda aitab võidelda Unustuse vastu. Kalli otsustab raamatukogust põgeneda sohu, sest seal on suurem võimalus rabapüüd kohata. Kuidas see tal õnnestub ning kellega ta oma reisi jooksul kokku puutub, saab juba raamatust lugeda.

Biblioteek soovitab

Aparaaditehase kass Gutenberg kutsub 3–8-aastaseid lapsi kohtuma kahe sookolli, Kalli ja Modrisega, keda võib hea õnne korral trehvata ka Eesti soodes. Kollide juttu hakatakse Biblioteegis mõõtma laupäeval, 15. aprillil kell 12.

Loe edasi
Sookoll Kalli, Modris ja kadunud rabapüü