Venemaa – lähedane ja kauge II. Vürstiriigist tsaaririigiks. Ivan IV

David Vseviov, Vladimir Sergejev
32,00 €
See raamat on jätkuks Venemaa ajaloo esimesele osale, mis käsitles meie naaberriigi minevikku aegade algusest kuni Vassili III-ni, ääretu Moskva vürstiriigi valitsejani. Teise osa peategelaseks on Ivan IV, kes päris 3-aastasena oma isalt riigi, mis vajas põhjalikke ümberkorraldusi. Pikaks ajaks Vene tsaaririigi poliitilise kursi määranud reformide läbiviijaks saigi Ivan IV, kelle vastuolulises isiksuses on nähtud nii riigi huvidest lähtunud suurt reformaatorit kui ka üksnes võimuihast juhindunud despooti.

Vladimir Sergejev (1951–2017), PhD, lõpetas 1974. aastal Moskva Riikliku Ajaloo-Arhiivinduse lnstituudi. Töötas Tallinna Pedagoogikaülikooli vene kirjanduse õppetooli dotsendina ning oli spetsialiseerunud vene ja teiste slaavi rahvaste kultuuri ning ajaloo uurimisele.
David Vseviov (1949), PhD, lõpetas 1971. aastal Tartu Riikliku Ülikooli. Ta on ajaloolane ja õppejõud, kes on väljaspool akadeemilist ringkonda tuntuks saanud eeskätt ajalooteemaliste raadiosaadete autori ja saatejuhina. Ta on valitud Postimehe 2009. aasta arvamusliidriks ja üheks Eesti mõjukamaks inimeseks.
Pealkiri:
Venemaa – lähedane ja kauge II. Vürstiriigist tsaaririigiks. Ivan IV
Autor
David Vseviov, Vladimir Sergejev
Kirjastus
Varrak
Aasta
2024
Žanr
Teadmiskirjandus
EAN
977140605115820
Mõõtmed:
235x158x32mm