Ajalugu piltides

Tõnno Jonuks, Anti Lillak, Siiri Taimla-Rannala, V
29,00 €

Eesti Rahva Muuseumi Eesti kultuuriloo püsinäitusel "Kohtumised" on tegelussaal, mis on täis põnevaid kappe. Piki kapiuksi kulgeb ajarada aastanumbrite ja joonistustega, mis annavad edasi ajaloosündmusi või teadussaavutusi. Nii saab hea ülevaate, mis toimus ühel ja samal ajal Eestis ning mujal maailmas.

Raamatus rullub põneval moel visualiseerituna lahti Eesti ajalugu kõrvuti maailma ajaloo sündmustega jääaja lõpust tänapäevani välja.

„ERMi tegelussaal on üks ligitõmbavamaid kohti meie majas, sest selle kujundus jutustab Eestile ja maailmale olulisi lugusid,“ sõnas hariduskeskuse metoodik Virve Tuubel. „Nüüd on need lood väga atraktiivsel moel ka raamatus, mida saab kodus pärast muuseumikülastust edasi uurida.“

Raamatu joonistanud kunstnik Siiri Taimla-Rannala lisab: „Üks minu pikaajaline unistus on olnud joonistada üles kogu Eestimaa ajalugu kõrvuti maailma sündmustega. See raamat on nagu visuaalne sümfoonia, mis algab tasaste akordidega mammutite minekust, liigub aina kiirenevas tempos läbi sadade sündmuste ja kulmineerub joonistustega tänapäevast. Usun, et see raamat köidab paljusid, vanusest olenemata.“

„Ajalugu piltides“ aitab nii noortel kui ka täiskasvanutel luua seosesid, kinnistada seniseid teadmisi ning saada juurde uusi. Samuti sobib see käsiraamatuks erinevates lõimumisprojektides. Tekstid on nii eesti, inglise kui ka vene keeles, nii et Eestis elavatel välismaalastel ja turistidel on samuti võimalik huvitaval moel end ajalooga kurssi viia.

Pealkiri:
Ajalugu piltides
Autor
Tõnno Jonuks, Anti Lillak, Siiri Taimla-Rannala, V
Kirjastus
Eesti Rahva Muuseum
Aasta
2023
Žanr
Teadmiskirjandus
EAN
977140605115083
Mõõtmed:
267x214x23mm