Internaat

Serhi Žadan
25,00 €

Ühes Donbassi alevis töötav noor ukraina keele õpetaja Paša läheb koju tooma oma naaberlinna internaatkooli pandud 13-aastast õepoega, sest eelmisel aastal alanud sõja lahingud on juba koolini jõudnud. Sellest saab kolmepäevane ellujäämisretk.

Serhi Žadan kirjeldab uskumatult võimsalt, kuidas kunagine tuttav maastik muutub apokalüptiliseks keskkonnaks. Ta jutustab inimestest, kes astuvad hirmule ja hävingule vastu enesekehtestamise ja vastutustundega.

„Serhi Žadani keeles on imeline rütmitaju ja musikaalsus ... Žadan on metafooride meister ja ta loob tavalistest lahingutsoonis elavatest inimestest väga elavaid portreesid. Tema kirjanduslik anne särab selles romaanis nagu sünged tähed vaikuse ja sõjamüraga maalitud linnamaastiku kohal.“ Sofi Oksanen, Literary Hub

Serhi Žadan (snd 1974) on Ukraina kirjanik, tõlkija, muusik ja kodanikuaktivist. Ta on Ukraina noorema põlvkonna kirjanikest üks tuntumaid. Žadani esimene romaan „Depeche Mode“ (2004) ilmus 2020. aastal Loomingu Raamatukogus ja 2022. aastal selle kuldsarjas. 2010. aastal ilmunud romaan „Vorošilovgrad“ on võitnud mitmeid auhindu ja selle põhjal on valminud mängufilm „Metsikud väljad“.
Oma bändiga Žadan i Sobaki on ta esinenud ka Tallinnas.

Tõlkinud Veronika Einberg.

Pealkiri:
Internaat
Autor
Serhi Žadan
Kirjastus
Hea Lugu
Aasta
2022
Žanr
Ilukirjandus
EAN
977140605114155
Mõõtmed:
210x147x20mm

Samalt autorilt