Pühasõdalase raamat

Šamil Bassajev
35,00 €
Šamil Bassajev (1965–2006) tegi endale nime südikate sõjaliste operatsioonidega Esimeses Tšetšeenia sõjas 1994–1996, temast sai üks tuntumaid mägilaste vabadusvõitlejaid, kuid alates Teisest Tšetšeenia sõjast 1999 omandas ta ka islamiterroristi kuulsuse. Nullindateks oli temast saanud maailma üks enim tagaotsitud tegelane, kelle nimi tekitab senimaani hirmuvärinaid Venemaal, nagu ka leidub arvukalt tema imetlejaid islamimaailmas.

Vähem on teada Bassajevist poliitikuna või näiteks seda, et tal on olnud üllatavaid – kuid kohati ka vene propagandistide välja mõeldud – kokkupuutepunkte Eestiga.

Veel vähem aga on tuntud Bassajevi kirjalik pärand. Käesolevas väljaandes ongi tõlkes esitatud džihaadivõitlejatele – mudžahiididele – kirjutatud vaimne teejuht pealkirjaga “Pühasõdalase raamat”, mille järelsõnas antakse ka ülevaade Bassajevi poliitilisest ja sõjalisest tegevusest.

„Pühasõdalase raamat“ on huvitav lugemine kõigile Tšetšeenia, Kaukaasia ja Venemaa poliitikaga tegelejatele, nagu ka islamihuvilistele ning sõjanduse asjatundjatele, eriti aga neile, keda köidab vaimse võitluse ja eneseületamiste temaatika.
Pealkiri:
Pühasõdalase raamat
Autor
Šamil Bassajev
Kirjastus
Postimees
Aasta
2023
Žanr
Teadmiskirjandus
EAN
977140605115545
Mõõtmed:
210x145x28mm

Samalt autorilt